ARŞİVDEN

Please reload

ETİKETLER

iK'da 2019 TRENDLERi

05/08/2019

 

140'a yakın ülkede, 700 ofiste, faaliyet gösteren dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı firmalarından biri olan Deloitte, her sene olduğu gibi bu sene de ‘Küresel İnsan Kaynakları Trendleri’ raporunu yayınladı.

Bu sene dokuzuncusu yayınlanan rapor, iş dünyasından 10.000 yöneticiyle görüştükten sonra hazırlanmış.

‘Sosyal girişime liderlik etmek: İnsana odaklanarak yeniden icat etmek’ başlıklı 2019 Küresel İnsan Kaynakları Trendleri raporunda; çalışamlar için kimlik ve anlam oluşturulmasına yardımcı olmak odak noktası olarak alınmış. Bu çerçevede,

  • İstihdam edilen işgücü ile etkileşim kurma,

  • Çalışanları motive etme ve deneyimleri kişiselleştirme

  • Yukarıdaki maddelere göre organizasyonların, kendilerini nasıl yeniden icat etmeleri gerektiği ve bununla ilgili yöntemler ele alınıyor.

 

Araştırmaya katılanlar, sosyal girişimin rolünün her zamankinden daha önemli olduğunu belirtirken sosyal girişime liderlik etme ile organizasyonun finansal performansı arasında pozitif bir bağlantı olduğunu ifade ediyor.

 

Raporda, başarıya ulaşmanın en önemli maddesinin çalışanları odak noktasına almak olduğunun altı çiziliyor. Teknolojik gelişmeler, rakip şirketlere karşı rekabet avantajı sağlıyor. Ancak bu süreç iyi yönetilmediği takdirde, çalışanlar iş yerlerine aidiyetlerini kaybedebiliyor. Bu nedenle şirket içinde, çalışanların sürekli yeni eğitimler alması, onlara kişisel gelişime yönelik fırsatlar sunulması ön plana çıkıyor.

 

Türkiye’ye ilişkin verilerilerde, ön planda olan üç trend ise şunlar:

  • İnsan Kaynağı Bulut sistemleri,

  • İnsan Deneyimi ve

  • Öğrenme

­­Küresel olarak ortaya çıkan sonuçlardan farklı olarak ise Türkiye’deki kurum ve kişiler raporda ortaya çıkan 10 trende global rakipleri kadar hazır değiller. Kurumların bu trendlere hazır olmaması ya da değerlendirmemesi ise uzun vadede nitelikli işgücü bulma anlamında problemler yaşamalarına yol açabilecek bir etken olarak gözüküyor.

Please reload

SON HABERLER

Please reload

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Mithat Ulu Ünlü Sk No:7 Gelişim İş Merkezi Kat: -1 34393 ESENTEPE Şişli/İstanbul

0212 212 24 44

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik