Rasyonel Danışmanlık
Site içi arama
TEŞVİK HESAPLA BİZE ULAŞIN

Rasyonel, Yabancı İşçi Çalıştırma İzni ve Suriyeli İşçi Çalıştırma İzni Süreçlerinizde de Yanınızda

Yabancı İşçi Çalıştırma İzni ve Suriyeli İşçi Çalıştırma İzni alanlarında da iş ortaklarımıza maksimum düzeyde kazanç sağlamaktayız. 
 
Yabancı uyruklu işçi çalıştırma; başvuru yollarının bilinmemesi, başvuru sürecinin uzun ve uğraştırıcı olması, ciddi bir takip süreci gerektirmesi, başvurunun mevzuata uygun koşullarda yapılmaması, e-imza ile ilgili alınan hataların çözümlerinin bilinmemesi, başvuru ret aldığında izlenecek yolun bilinmemesinden kaynaklı profesyonel destek alınmasını gerektiren bir süreçtir.
 
Rasyonel Danışmanlık olarak alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile işe yeni alacağınız yabancı uyruklu personelin maliyetlerini minimize etmek, aynı zamanda teşviklere uygun hala getirerek daha fazla kazanç sağlamak için izinlerinin alınması, takip edilmesi, bildirimlerinin zamanında yapılması ve bu sürecin hızlı, eksiksiz ve hatasız tamamlanması konusundaki karmaşık süreci sizin adınıza yapıyor ve kolaylaştırıyoruz.

Uluslararası İşgücü Kanunu uyarınca ülkemizde yabancı uyruklu bir şahsı çalıştırabilmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çalışma izni alınması zorunludur. Türkiye’de geçerli çalışma izni olmadan çalışan yabancılar ve çalıştıran işverenler hakkında cezai ve idari işlem uygulanır.

 

Çalıma izni olmayan yabancıyı çalıştıran işverenlere 16.066 TL idari para cezası bulunmaktadır.

 

İşletmelerin bu konuda yapmakla mükellef olduğu tüm yasal yükümlülükler RASYONEL DANIŞMANLIK bünyesinde verilen hizmetle bizler tarafından takip edilmektedir.

 

6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu hükümleri doğrultusunda Türkiye’de çalışmak için şirkete başvuruda bulunan veya çalışan, bir işveren yanında mesleki eğitim görmek üzere başvuruda bulunan veya görmekte olan, staj yapmak üzere başvuruda bulunan veya staj yapan yabancılar için , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına çalışma izni için başvuruda bulunulması, takibi.


Yabancı uyruklu çalışanlarını aileleri için de aile ikamet izni süreçlerini için online başvuru yapılmasına destek sağlanması, gerekli belgelerin hazırlanması konusunda danışmanlık hizmeti sunulması.

Detaylı bilgi için bize ULAŞIN.