Rasyonel Danışmanlık
Site içi arama
TEŞVİK HESAPLA BİZE ULAŞIN

SANAYİ KOBİ’LERİNİN GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ

BAŞVURU TARİHİ: 08 Aralık 2023-30 Kasım 2024
DESTEK ÜST LİMİTİ: 14 Milyon TL (%50 Erken Ödeme)
PROJE SÜRESİ: En Az 8 En Fazla 12 Ay
DESTEK ORANI: %60

Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep (Nurdağı ve İslahiye hariç), Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde faaliyet gösteren işletmelerden işyeri hasar gören ve bu durumu belgeleyen (ağır hasarlı veya acil yıkılacak bina) işletmelerin bu illerde gerçekleştirecekleri projelerde destek oranı %80 olarak uygulanır.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep’ in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde faaliyet gösteren işletmelerden işyeri hasar gören ve bu durumu belgeleyen (az hasarlı, orta hasarlı, ağır hasarlı veya acil yıkılacak bina) işletmelerin bu illerde gerçekleştirecekleri projelerde destek oranı %90 olarak uygulanır.

GERİ ÖDEME: Proje bitim tarihinden itibaren 12 ay geri ödemesiz dönem başlayacak geri ödemesiz dönemin bitiş tarihinde ilk taksit olarak üzere dörder ay ara ile 6 taksitte ödeme yapılacaktır.
Desteklenecek Proje Gider Grupları

Makine, Teçhizat Giderleri: Destek kapsamında satın alınacak makine, teçhizatın yeni olması şartı aranır. Teçhizata; bilişim donanımı, harcanarak tükenmeyen donanımsal malzemeler de (motor, elektronik bileşenler, kasa vb.) dahildir.

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0(530) 700 83 85
0(212) 706 83 85

info@rasyoneldanismanlik.com
www.rasyoneldanismanlik.com