Rasyonel Danışmanlık
Site içi arama
TEŞVİK HESAPLA BİZE ULAŞIN

İlave İstihdama Destek Paketi nedir, ne zaman çıkacak? Destek Paketi kimlere verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında iki önemli destek paketi hazırladıklarını bildirdi.

Bunlardan birinin ilave istihdama destek paketi, diğerinin imalata dayalı ithal ikamesi destek paketi olduğunu aktaran. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ''Küçük ve orta ölçekli işletmelerimize yönelik 50 kişinin altında çalışanı olan firmalarımıza istihdama katkıları sebebiyle her yeni istihdam için 100 bin liraya kadar kredi garanti fonu kefaletiyle krediye erişim imkanı sağlıyoruz.

 

Bu paketten İŞKUR aracılığıyla faydalanmak isteyen işletmelerimizin Sosyal Güvenlik Kurumu işçi ve işveren payları, 12 ayın sonuna kadar kredi faizlerinden düşülecek. Amacımız kısa sürede 11 bin firmamızın toplam tutarı 10 milyar lirayı bulan bu krediden faydalanmasını sağlayarak, 50 bin yeni istihdamın önünü açmak'' dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3, 4, 5 ve 6. teşvik bölgelerinde yer alan 58 il ile ilçelerinde yatırım yaparak, istihdam oluşturacak girişimcilere hazine destekli kredi garanti fonu kefaletiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 7 puana kadar faiz desteği vereceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ''Toplam tutarı 10 milyar lirayı bulan bu destekten hamle programı kapsamında diğer illerimiz de faydalanabilecektir" diye konuştu. 

 

İlave İstihdama Destek Paketi'nin ne zaman çıkacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmesi halinde detayları yeniden paylaşılacaktır.