SON HABERLER

ARŞİVDEN

ETİKETLER

No tags yet.

KADINLARA YÖNELİK REFORM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile ilgili Çalışma Bakanlığı olarak belki de bir reform olacak bir çalışmanın içerisindeyiz" dedi.

Sarıeroğlu, bir otelde düzenlenen Örgütsel Temsil ve Yönetimin Temelleri ile Kadınların Statüsündeki Değişim Eğitim Projesi'nin sertifika törenine katıldı.

Törende konuşan Sarıeroğlu, sendikal hayatta, meslek örgütlerinde siyasette ve her alanda kadın konusunda yıllardır artan bir farkındalık olduğunu belirterek, yönetimde kadın temsili konusunda da büyük adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Sarıeroğlu, yönetim kademesinde ve toplu sözleşme müzakere masasında kadın olmamasının çok büyük bir eksiklik olduğuna işaret ederek, "İnşallah kısa zaman içerisinde biz de yönetim kademesinde daha fazla kadın arkadaşımızla omuz omuza çalışmak için adımlarımızı atacağız." ifadesini kullandı.

Kamuda yüzde 39 oranında kadın çalışan olduğuna dikkati çeken Sarıeroğlu, yönetim kademesinde kadın sayısı artarsa, onların ihtiyaç ve beklentileri konusunda daha pratik bir şekilde ilerlenebileceğini aktardı.

#kadın #çalışmabakanı #eğitim

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Tophanelioğlu Caddesi Arduman İş Merkezi No:6 B Blok Kat:2 Altunizade / Üsküdar İSTANBUL

0 216 6511884

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik