SON HABERLER

ARŞİVDEN

ETİKETLER

No tags yet.

iK'da 2019 TRENDLERi


140'a yakın ülkede, 700 ofiste, faaliyet gösteren dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı firmalarından biri olan Deloitte, her sene olduğu gibi bu sene de ‘Küresel İnsan Kaynakları Trendleri’ raporunu yayınladı.

Bu sene dokuzuncusu yayınlanan rapor, iş dünyasından 10.000 yöneticiyle görüştükten sonra hazırlanmış.

‘Sosyal girişime liderlik etmek: İnsana odaklanarak yeniden icat etmek’ başlıklı 2019 Küresel İnsan Kaynakları Trendleri raporunda; çalışamlar için kimlik ve anlam oluşturulmasına yardımcı olmak odak noktası olarak alınmış. Bu çerçevede,

  • İstihdam edilen işgücü ile etkileşim kurma,

  • Çalışanları motive etme ve deneyimleri kişiselleştirme

  • Yukarıdaki maddelere göre organizasyonların, kendilerini nasıl yeniden icat etmeleri gerektiği ve bununla ilgili yöntemler ele alınıyor.

Araştırmaya katılanlar, sosyal girişimin rolünün her zamankinden daha önemli olduğunu belirtirken sosyal girişime liderlik etme ile organizasyonun finansal performansı arasında pozitif bir bağlantı olduğunu ifade ediyor.

Raporda, başarıya ulaşmanın en önemli maddesinin çalışanları odak noktasına almak olduğunun altı çiziliyor. Teknolojik gelişmeler, rakip şirketlere karşı rekabet avantajı sağlıyor. Ancak bu süreç iyi yönetilmediği takdirde, çalışanlar iş yerlerine aidiyetlerini kaybedebiliyor. Bu nedenle şirket içinde, çalışanların sürekli yeni eğitimler alması, onlara kişisel gelişime yönelik fırsatlar sunulması ön plana çıkıyor.

Türkiye’ye ilişkin verilerilerde, ön planda olan üç trend ise şunlar:

  • İnsan Kaynağı Bulut sistemleri,

  • İnsan Deneyimi ve

  • Öğrenme

­­Küresel olarak ortaya çıkan sonuçlardan farklı olarak ise Türkiye’deki kurum ve kişiler raporda ortaya çıkan 10 trende global rakipleri kadar hazır değiller. Kurumların bu trendlere hazır olmaması ya da değerlendirmemesi ise uzun vadede nitelikli işgücü bulma anlamında problemler yaşamalarına yol açabilecek bir etken olarak gözüküyor.

#İNSANKAYNAKLARI #insankaynakları #istihdam #inovasyon #girişimci

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Tophanelioğlu Caddesi Arduman İş Merkezi No:6 B Blok Kat:2 Altunizade / Üsküdar İSTANBUL

0 216 6511884

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik