SON HABERLER

ARŞİVDEN

ETİKETLER

No tags yet.

EN POPÜLER EĞİTİMLER


Her sene, şirketler ekiplerini geliştirmek amacıyla farklı eğitimlere başvuruyorlar. 2019’da da durum farklı değil. Firmanızı, İnsan Kaynakları açısından çok daha önemli bir noktaya taşımayı hedefliyorsanız, eğitimlerinizi planlarken, bu beş önemli tavsiyeye kulak verin deriz.

MİKRO ÖĞRENME

Hız artık hayatımızın önemli bir parçası. Özellikle de yeni jenerasyonlar yavaş yavaş iş dünyasının bir parçası haline gelmişken… Bu da ‘mikro öğrenme’ denilen eğitimlerin daha tercih edilir olmasını sağlıyor. Bu tarzdaki eğitimler, karar verilen bir konudaki öğrenme gereksinimlerini kapsül programlara dönüştürüyor. Videolar, oyunlar, mini-sınavlar, infografikler… Burada amaç hızlı öğrenme ve öğrenileni hatırlatmak. İnsan Kaynakları önderliğinde hazırlanacak bu sunum dosyaları ekibinizle belli aralıklarla paylaşılıp onların güncel bilgiler konusunda dinamik kalmasını sağlıyor.

KURUM ÖĞRENME KÜLTÜRÜ

Eğitimlerin ‘modası’ olması, firmaların çoğu zaman kaynaklarını çok da gerekli olmayan ama ‘herkes alıyor’ diye düşündükleri eğitimlere harcamasına yol açıyordu. Bu nedenle 2019 yılında en ön plana çıkan eğitim dinamiklerinden bir tanesi, firma yöneticilerinin mevcut insan kaynaklarının ihtiyacına uygun bir öğrenme kültürü oluşturma hedefi. Bu da içinde bulunduğumuz bu iş yılında, yöneticilerin insan kaynakları ile daha fazla ortaklık yapması ve kurumun öğrenme amaçlarını çalışanlarının yetkinliklerine göre belirlemesi manasına geliyor. Eğitim kültürü oluşturma konusunda firmanın kendini eğitmesi, yeni nesil başarı anlayışının temelinde yer alıyor.

UZUN VADELİ PROGRAMLAR

Sizi kısa dönemde sisteminizi rahatlatacak istihdam çözümlerini bir kenara bırakarak, çalışan gelişimine destek veren uzun vadeli çözümlere konsantre olmanız bir diğer tavsiye. Zira şirketlerin sürdürülebilir olmasının yolu, gelecekte liderlik rolünü üstelenecek çalışanlardan geçiyor. Mevcut çalışanların liderlik potansiyelini değerlendireceğiniz, gelecekteki olası yönetici pozisyonlarını şekillendirebileceğiniz tarzda mentorluk eğitimi mutlaka şirket geliştirme programınızda yer almalı.

İŞYERİNDE OYUN

İş yerinde oyun oynamak mı? Hiçbir işverenin sıcak bakmayacağı bu kavram, yeni nesil şirketlerde yapının temeline oturmaya başladı bile. Yemek Sepeti’nin ve FourSquare’in takipçilerine uygulattığına benzer bu sistemlerde, uygulamaları kullandıkça çeşitli ünvanlar elde ediyorsunuz. Ekibinizi motive etmek için de benzer bir yapı oluşturmanız tavsiye ediliyor. Belli kriterlere göre verilecek puanlar, rozetler, ünvanlar, ödüller, yeni nesil çalışma grafiğini ve dinamiklerini biçimlendiriyor.

BANA BİR MASAL ANLAT…

İşte işyerlerinde duymaktan pek hoşlanmadığımız bir cümle daha. Oysa ki, firmanızın başarısı, artık onun hikayesi ne kadar güzel anlattığınızla direkt ilgili. Hem öğrenmeyi hızlandıran hem de çalışanların firmayı içselleştirmesini sağlayan hikayeleştirme, eğitimlerde hızla ön plana çıkıyor. Herkesin bir hikayesi olduğu gerçeği, kurumun hikayesi ile de birleştiğinde başarı oranı yükseliyor. Bu da ‘hikayeleştirme nedir ve nasıl yapılır?’ eğitimini önem sırasında üstlere taşıyor.

#işyeri #eğitim #istihdam #enyenieğitimler

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Tophanelioğlu Caddesi Arduman İş Merkezi No:6 B Blok Kat:2 Altunizade / Üsküdar İSTANBUL

0 216 6511884

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik