SON HABERLER

ARŞİVDEN

ETİKETLER

No tags yet.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENLERİ


30 yıllık bir geçmişe sahip olan ve güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu olarak beş değer üzerinden firma kültürünü ölçümleyen Great Place to Work Enstitüsü, ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ni açıkladı. 179 farklı şirketten 96.269 çalışanı kapsayan ve 92 şirketin aday olduğu bu geniş araştırmanın sonuçlarına göre, Türkiye’den 31 firma ödüle layık görüldü. Araştırmada değerlendirme kıstası, firmaların çalışan odaklı olması ve insani dokunuşu yüksek bir kurum kültürüne sahip olmasıydı.

KATEGORİLER VE ÖDÜLLER

Çalışan sayısına göre oranlanan ödüller beş ayrı kategoride verildi.

En iyi işverenlerinin açıklandığı listede, küçük işletmeler olarak “20-50 Best Small Workplaces” kategorisinde Udemy birinci sırada yer aldı. İkinci Vector Barkod ve Bilgi Teknolojileri olurken, üçüncü sıraya Inspark, dördüncü sıraya Pixery yerleşti.

Daha geniş kapsamlı işverenlerin değerlendirildiği ve 50-250 çalışan sayısı kategorisinde birinciliği Gittigidiyor/eBay ipi göğüslerken, ikinci Magna Gümrük Müşavirliği, üçüncü Johnson Wax oldu.

250-500 çalışan sayısı kategorisinin ilk sırasında AbbVie yer alırken, ikinci Magna Seating Türkiye, üçüncü Novartis oldu.

500-2000 çalışan sayısı kategorisinde Sahibinden.com ilk sıradan listede yer aldı. Glaxo Smith Kline ikinci, 3M üçüncü olarak ödül almaya hak kazandı. Bu kategoride Atasun Optik, dördüncü, MAPFRE Sigorta ise beşinci oldu.

2.000 ve üzeri çalışan sayısı kategorisinde birinciliğe Hilton layık görüldü. Kuveyt Türk Katılım Bankası bu kategorinin ikincisi, Albaraka Türk Katılım Bankası üçüncüsü, Petkim ise dördüncü oldu.

DİĞER ÖDÜLLER:

  • Magna Seating, Udemy ve Johnson Wax “Great Place to Work ForALL” ödülü aldı.

  • Best Workplaces for Woman” özel ödülünü Novartis, GittiGidiyor/eBay ve AstraZeneca İlaç aldı.

  • EVP (Employee Value Proposition - Çalışan Değer Önermesi) özel ödülü Magna Gümrük Müşavirlik, Novartis ve GittiGidiyor/eBay şirketlerine verildi.

  • 5. yıl Özel Ödülleri AbbVie ve GittiGidiyor/eBay tarafından alındı.

DEĞERLENDİRME KISTASLARI

Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, firmanın konsantrasyonu ile ilgili “Asıl yaptığımız şey güven algısını ölçümlemek. Yönetici-çalışan, çalışan-iş ve çalışanlar arasındaki ilişkilere bakarak güven algısına odaklanıyoruz“ derken şunları ekledi: “Firmaları bir de takım arkadaşlarıyla değerlendiriyoruz. Bu analiz o kadar detaylı çıkıyor ki 24 konuda raporlama yapabiliyoruz. Şirketleri kültürel dönüşüme hazırlamaya gayret ediyoruz. “

Toprak’a göre, işverenlerin dijitalleşme ile şirketlerinin ileride nerede olacağı yönünde endişeleri var. Bu konuya adapte olmakla ilgili harekete geçmeden ve para harcamaya başlamadan önce, iyi hazırlanmak istiyorlar. Bunun için de çalışanları, yöneticileri iyi dinlemek, onlarla tartışmak gerekiyor. Anlık sorunlar peşinde vakit kaybetmek yerine ileriye dönük çözümler ve bunlara adapte olabilmek ise en önemlisi. Bunun için de verilere önem vermek, bu verileri arşivlemek ve iyi okumak, firmalar için odak noktası olmalı.

#işdünyası #işveren #istihdam #İŞKURistihdambürosu

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Tophanelioğlu Caddesi Arduman İş Merkezi No:6 B Blok Kat:2 Altunizade / Üsküdar İSTANBUL

0 216 6511884

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik