ARŞİVDEN

Please reload

ETİKETLER

BAŞARI İÇİN KAHKAHA

28/03/2019

Üretkenlik ve motivasyon… İş hayatında yer alıyorsanız özellikle de bir işverenseniz, muhtemelen siz de herkes gibi bu iki kelimeyi hayata geçirecek sihirli formülün peşindesiniz… Formül bizde mevcut. Hatta sizde de: Gülmek! Şaşırtıcı değil mi? Öte yandan formül bu kadar basit ve yapılabilir olmasına rağmen, uygulamada sandığınız kadar iyi olmayabilirsiniz. İnsan psikolojisi üzerinde uzmanlaşmış Amerika menşeili Psychology Today dergisinde yer alan bir araştırmaya göre dört yaşında bir çocuk günde ortalama 300-400 kez gülüyor. Peki 40 yaşında bir yetişkin için oran ne? Sadece DÖRT!

 

Bu istatistiklere ‘Ne var bunda?’ diye yaklaşıyor olabilirsiniz. Tüm ‘ciddi’ yetişkinler olarak hepimizin çoğunlukla yaptığı gibi… O zaman bazı bilimsel verileri de sıralayalım: 

Klinik olarak kanıtlanmış durumda: Gülmek kortizol, epinefrin, dopamin gibi stres hormonlarının oranını düşürüyor. Endorfin gibi sağlık dostu hormonları da artırıyor. Ayrıca enfeksiyonlarla savaşan antikorları da yükseltiyor ve iş hayatını ilgilendiren tarafı: Sizi daha üretken yapıyor. Amerika Illinois Özel Araştırma Üniversitesi Northwestern’in bir çalışmasına göre, ruh hali daha iyi durumda olan insanlar problem çözmekte çok daha başarılı oluyorlar. 

Tüm bunların toplamında, bugünkü motivasyon ve üretkenliğinize katkıda bulunmak için gününüze biraz eğlence katacak, tüm zamanların en eğlenceli tweet’lerini haberimize ekledik. 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

SON HABERLER

Please reload

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Mithat Ulu Ünlü Sk No:7 Gelişim İş Merkezi Kat: -1 34393 ESENTEPE Şişli/İstanbul

0212 212 24 44

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik