SON HABERLER

ARŞİVDEN

ETİKETLER

No tags yet.

SAKARYA'DAYDIK


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, 05 Mart 2019 Salı günü, İŞKUR, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve SGK işbirliği ile bir sunum gerçekleştirdi. “Burası Sakarya Burada İş Var” başlıklı sunumda, istihdam destekleri, istihdam artırıcı teşvikler yanında istihdamın korunmasına yönelik programları ele alındı.

Rasyonel Danışmanlık olarak takip ettiğimiz seminerin açılış konuşmasını Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Teyfik Öztürk yaptı. Konuşmasında, “Bu teşvikler işverenlerimizin istihdam maliyetlerini düşürmenin yanında nitelikli işgücü fırsatı da sağlamaktadır. Diğer taraftan, istihdamın korunmasına yönelik olarak, kısa çalışma ödeneği de çalışanlara gelir desteği sağlayarak işverenlerimize nitelikli işgücünü koruma avantajı sunmaktadır. Sakarya iş dünyasını istihdamı koruyucu ve artırıcı bu destek ve teşviklerden yararlanmaya ve daha fazla istifade etmeye davet ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ise, istihdam teşviklerinin işveren ve çalışan açısından önemine değinerek “2004 yılından itibaren çalışma hayatı içerisine girmeye başlayan bu istihdam teşvikleri hakikaten istihdam üzerinde çok büyük bir olumlu etki yarattı. Bu teşvikleri işverenlerimizi ziyaret ederek de birebir anlatmak amacındayız. Sakarya bu konuda örnek illerden biri olacaktır inancındayız” dedi.

Yoğun ilgil ve katılımla gerçekleşen toplantıda, İş Başmüfettişi- Rehberlik ve Teftiş Başkan Yardımcısı Arif Şimşek, Ankara Grup Başkanı Hayri Akpınar ile Ankara Grup Başkan Yardımcısı Ergün Göktaş da İstihdam Seferberliği kapsamında yer alan devlet destek paketleri hakkında ve kısa çalışma ödeneği ile ilgili katılımcılara detaylı bilgiler sundu.

Rasyonel Danışmanlık olarak, sektörümüzdeki haberleri yerinde izleyip size aktarmaya devam edeceğiz...

#Sakaryaticaretodası #seminer #istihdamteşvikleri #istihdamıartırmaseferberliği

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Tophanelioğlu Caddesi Arduman İş Merkezi No:6 B Blok Kat:2 Altunizade / Üsküdar İSTANBUL

0 216 6511884

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik