İŞKUR ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU

Rasyonel Danışmanlık ve Denetim, 2019 senesinden itibaren, İŞKUR Özel istihdam Bürosu olarak da hizmet vermeye başladı. Özel İstihdam Büroları, özel hukukun koruması altında ve belirli bir sözleşme çerçevesinde, iş arayanları işe yerleştirme faaliyeti gerçekleştiriyor. Bu hizmeti karşılığında da sadece işverenden ücret alıyor. Rasyonel Danışmanlık olarak, 4904 sayılı kanun gereği iş arayanlardan ücret alınmasının yasak olduğunu ve böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarında, TÜRKİYE İŞ KURUMU, ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL/ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE başvurabileceklerini hatırlatırız.  

BORDROLAMA 

Yasal zorunluluklar gereği, çalışanlarınızın maaşlarıyla ilgili aylık bordrolama yapılması gerekiyor. Çalışanın aldığı brüt ücret, prim, ikramiye, sosyal yardım gibi bilgilerin ve gelir vergisi, SGK primi, damga vergisi gibi kesintilerin yer aldığı bu belgede, net maaşın doğru hesaplanması; işe giriş ve çıkış süreçlerinin doğru yönetilmesi, cezai yaptırımlarla karşılaşmamanız açısından önemli. Rasyonel, bordrolarınızın güvenli, hızlı ve hatasız hazırlanması hizmetini verirken; bununla ilgili rapor talep eden müşterilerine bu hizmeti de sağlıyor (Analiz, inceleme ve demo hesaplamalar gibi).  

YABANCI UYRUKLU ÇALIŞMA İZNİ

Firmanızda yabancı uyruklu uzman personel ya da sanatçı çalıştırmak istediğinizde, 4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkındaki Kanun ve bu kanuna ait uygulama yönetmeliğine göre işe alım yapılması gerekiyor. Rasyonel Danışmanlık ve Denetim, izinlerin alınması, takip edilmesi, bildirimlerinin zamanında yapılması ve bu sürecin hızlı, eksiksiz ve hatasız tamamlanması konusundaki karmaşık süreci sizin adınıza kolaylaştırmayı hedefliyor.  

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ

Son yasal düzenlemeler çerçevesinde, toplam 81 meslekte mesleki belge zorunluluğu başladı. 26 Eylül 2017 tarihinden bu yana geçerli olan bu zorunluluk, tebliğ yayın tarihinden on iki ay sonra, belirlenen mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişilerin bu mesleklerden men edilmesini ön görüyor. Kademeli olarak artarak, sonunda tüm meslekleri kapsayacak olan bu düzenleme çerçevesinde, Mesleki Yeterlilik Belgesi kaçınılmaz hale geliyor. Nitelikli iş gücünün istihdamını sağlamayı hedefleyen bu uygulamada, sınavlara girme ve belge almaya hak kazanan kişilerin sınav ve belge ücretinin tamamı da İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanıyor (2019 yılı sonuna kadar). Rasyonel Danışmanlık ve Denetim olarak; çözüm ortaklarımızla beraber; adaylara işverenlerin merkezinde sınav yapma,  sınavın programını düzenleyerek zaman ve iş gücü tasaarrufuna katkıda bulunma, katılımcılara sınav öncesi eğitim vererek başarı oranını artırma, ve bunların soucunda etik ve talep edilen özelliklere uygun belgelerin verilmesi sağlama imkanı sunuyoruz. Aynı zamanda firmanızın yararlanabileceği teşvikler konusunda da danışmanlık veriyoruz. 

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Tophanelioğlu Caddesi Arduman İş Merkezi No:6 B Blok Kat:2 Altunizade / Üsküdar İSTANBUL

0 216 6511884

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik