UZMANLIK ALANIMIZI KEŞFEDİN

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

Teşvik ve tasarruf danışmanlığı

Türkiye'de istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında, SGK; firmaları kanun ve genelgeler çerçevesinde muhtelif teşviklerden yararlandırıyor. 2011 yılından bu yana giderek artan ve aynı zamanda da karmaşıklaşan bu teşviklere, zamanında, hızlı, hatasız ve doğru başvuru yapabilmekse oldukça güç bir hal aldı. Rasyonel; hem iş gücünüzü günlerce bloke etmeden, hem de yapacağınız başvuruların hatasız olmasını sağlayan özel yazılımıyla, hakettiğiniz ama faydalanamadığınız teşvikleri dakikalar içerisinde hesaplıyor, optimize edilmiş raporlarla size sunuyor ve bir sonraki hakkınızdan %100 faydalanmanızı sağlayacak başvuruları sizin adınıza yapıyor. Bunu yaparken, firmanızın hazinesi sayılacak verilerinizi güvenlik altında tutmayı da taahhüt ediyor.  Yazılımımız, değişen kanunlara ve teşviklere göre düzenli güncelleniyor ve firmanızın maksimumda fayda sağlayacağı biçimde düzenleniyor. Randevunuzu hemen alın, kazanmaya bugün başlayın!

İşbaşı Eğitim Programı

İşkur’da kaydı olan ve işi olmayan kişilerin, mesleki deneyim edinmeleri, aldıkları teorik eğitimi meslek hayatlarında uygulayabilmeleri ve çalışma ortamını tanımaları amacıyla hazırlanan bir programdır. Bu program çerçevesine uygun kriterlerde işçi istihdam ettiğiniz takdirde, firmanız da, SGK işveren priminin İŞKUR tarafından ödenmesi gibi önemli bir teşviğe hak kazanıyor. Karmaşıklığı ve yakın takip gerektirmesinin yanı sıra, iş giriş-çıkışlarının yoğun yaşandığı firmalara önemli bir iş yükü yaratması nedeniyle de birçok firma, İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI’na istinaden verilen teşviklerden tam faydalanamıyor. İŞKUR dinamiklerini çok iyi tanıyan ve sistemi yakından takip eden tecrübeli ekibimizle, bu görevi Rasyonel olarak biz üstleniyor, elemanlarınız arasından bu eğitim programına uygun olan kişiler de dahil olmak üzere, denetlememizi yapıyor, ekibinizin bu eğitimden geçmesini sağlıyor ve firmanızı, en ufak bir kaçak olmadan bu teşvikten faydalandırmayı hedefliyoruz. 

Kurumsal SGK danışmanlığı

Firmaların yakından takip etmesi gereken sosyal güvenlik mevzuatı, istihdamı artırma ve denetlemeye yönelik düzenlemeler çerçevesinde, son dönemde sık sık değişiyor. Bu değişikliklere uygun düzenlemeleri, eksiksiz ve cezai yaptırımlardan muhaf olacak şekilde gerçekleştirmekse firmaları en zorlayan konulardan biri haline dönüştü. Firmamız, bordrolamadan teşviklere, SGK ile ilgili tüm mevzuat ve düzenlemeleri yakından takip ediyor ve eksiklerinizi tamamlama konusunda size destek veriyor. Konusunda uzman kadromuz, bu alandaki son teknolojilerin de desteği ile, olası bir denetlemeden sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde geçmenizi sağlıyor. Bir yandan iş yükünüzü azaltırken, diğer yandan geleceğe yönelik inovatif raporlama sistmeleriyle eleman istihdamını kolaylaştırıyor. Siz firmanızın esas ihtisas alanına konsantre olurken, diğer tüm bürokratik düğümleri sizin adınıza çözüyor. 

Stratejik planlama raporu

Firmanızın iç işleyişine yönelik; hedefi verimlilik ve faydayı artırmak olan bir raporlama sistemidir. Firmanızın mevzuatlara ve yasalara istinaden yaptırımları çerçevesinde biriken verilerin bir süzgeçten geçirilerek, istatistiksel raporlara dönüştürülmesini sağlar. Çalışanlarınızın profil analizi; firmanızın il veya bölgesel bazlı çalışan analizi, işe girme ve ayrılma analizleri, SGK maliyet raporu, elemanların maaş ve maliyetleri çerçevesinde karşılaştırmalı analizleri gibi çok geniş kapsamlarda raporlama sağlanabilir. Hazırlanacak raporların amacı, firmanızın verimliliği ve karlılığını artırmak gibi önemli roller üstlenmektir.

İş ve sosyal güvenlik danışmanlığı

Mevcut mevzuaatın hem oldukça ayrıntılı hem de sürekli güncellenen yükümlülükleri, firmanızın iş yapma kabiliyetini kısıtlıyor olabilir. Bu durumu önleyecek iş hukuku ve sosyal güvenlik alanındaki danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Tecrübemize ve örnek dosyalara dayanarak hazırlanan; iş sözleşmeleri, iş yeri iç yönetmelikleri, iş akdi feshi, uyuşmazlık çözümleri, idari cezalar, iş devri ya da birleşmesi, iş yeri kapamaları, iş yeri kazaları, prim, emeklilik gibi daha birçok kapsamlı süreci eksiksiz, hatasız ve hızlıca yönetmenizi sağlayacak bilgi birikimimizle, firmanızın faaliyet kabiliyetini güçlendiriyoruz.  

Toplu iş hukuku danışmanlığı

4857 sayılı İş Kanunu'nun, firmanızın sırtında bürokratik bir kambur yaratmaması açısından kapsamlı danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu çerçevede; ilgili kanunun uygulanması, denetlenmesi, raporlamaların hazırlanması, olası denetimlere hazırlık, işçi ve işveren sorunlarına kanunlar çerçevesinde çözüm, yeni yayınlanan kanun ve yönetmelikler konusunda bilgi akışı ve düzenlemeler konusunda danışmanlık veriyoruz. 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu'nun işyerinde uygulanması, varsa sendikal faaliyetlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesi, iş sağlığı güvenliği gibi başlıklarda da danışmanlık hizmetlerimiz mevcut.

İnsan kaynakları danışmanlığı

İşe alım, performans değerlendirme, elemanların SGK işveren teşviklerine uygunluğu, İşbaşı Eğitim Programı desteğinin yanı sıra diğer gerekli eğitimler firmaların ihtiyaç duyduğu konular haline geldi. Firmanız, kendi uzmanlık alanına konsantre olurken, çalışanlarınızın uygunluğunu araştırıyor, denetliyor ve uygun elemanların istihdam edilmesinde size danışmanlık veriyoruz.

Asgari İşçilik Uygulaması

İstihdamı artırmak ve denetlemek amacıyla getirilen Asgari İşçilik Uygulaması, firmaların ciddi cezai yaptırımlara maruz kalmasına yol açabiliyor. İhale konusu işler başta olmak üzere özel bina inşaatları alanlarında özellikle uygulanan bu sistemde denetlemeler oldukça sık gerçekleşiyor. Rasyonel; ihale konusu işler ve özel bina inşaatı işyerleri için ‘İlişiksizlik Belgesi’ alınması, SGK Müfettişleri tarafından yapılacak denetimlere hazır hale gelmek için danışmanlık hizmeti ve olası itirazlar ve pürüzlerde uzlaşma sağlanması gibi alanlarda çalışmalar yaparak, firmanızın çözüm ortağı olmayı hedefliyor. 

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

Tophanelioğlu Caddesi Arduman İş Merkezi No:6 B Blok Kat:2 Altunizade / Üsküdar İSTANBUL

0 216 6511884

ISO-27001.png
ISO-18001-2007.png
ISO-9001-2015.png

©2017 rasyoneldanismanlik