TEŞVİK HESAPLA BİZE ULAŞIN

NASIL KULLANILIR?

Rasyonel Teşvik Portalını kullanmak oldukça kolay.

01
02

https://tesvik.rasyoneldanismanlik.com sayfasına size verilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. 

03

Rasyonel Teşvik portalına hoş geldiniz. Sol tarafta yer alan menülerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sgk teşviklerini hesaplamak için önce şirketinizi portala kaydetmeniz gerekmektedir. Bunun için sol menü de yer alan ŞİRKETLER bölümüne tıklayın. 

04

Açılan ekranda sağ tarafta yer alan YENİ KAYIT bölümüne tıklayın. 

05

Ekranda ilgili alana ŞİRKETİNİZİN ismini yazın ve kaydet bölümüne tıklayın. Şirketinizi başarılı bir şekilde kaydettiniz. Şimdi şirketiniz içerisindeki işyerlerinin bilgilerini yazmalısınız bunun için sol menüden İŞYERLERİ bölümüne tıklayın.

06

Eğer Şirketiniz içerisinde tek bir işyeri bulunuyorsa YENİ KAYIT bölümünü tıklayarak işyerinizi ekleyebilir, birden fazla işyeriniz varsa TOPLU KAYIT bölümünü kullanabilirsiniz. 

07

Yalnızca bir işyeri ekleyecekseniz YENİ KAYIT bölümüne tıkladığınızda açılan ekranda şirketinizin adını seçin, aşağıda yer alan kutucukları doğru şekilde doldurun.

08

Tüm alanları doldurduktan sonra KAYDET tuşuna basın. 

09

Toplu işyeri eklemek istiyorsanız işyerleri bölümünden TOPLU KAYIT bölümüne tıklayın.

10

Açılan ekranda sayfanın üst kısmında yer alan örnek şablonu indirin.

11

Bilgisayarınıza indirdiğiniz örnek şablonu açın. Bu şablona istediğiniz kadar işyeri ekleyebilirsiniz. 

12

İşyeri İsimlerini ve gerekli alanları doğru şekilde doldurup örnek şablonu kaydedin.

13

Teşvik portalına geri dönün. İlgili ekranda şirketinizin adını seçin dosya yükleme bölümüne sürükle bırak ile dosyanızı ekleyin ve kaydet tuşuna basın. 

14

İşyerlerinizi başarılı bir şekilde eklediniz. Artık hesaplama işlemlerine geçebilirsiniz. Hesaplama işlemlerini TÜM ŞİRKETİNİZ için gerçekleştirmek isterseniz ŞİRKETLER bölümüne tıklayın.

15

Açılan ekranda şirketinizin yanında bulunan  ikonuna tıklayın.

16

Açılan ekranda şirketinizin tüm işyerleri için işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistemimize yeni kaydedilmiş şirketler için öncelikle TÜM DÖNEMLER sorgusu başlatılmış olmalıdır. Bunun için TÜM DÖNEMLER seçimini tıklayın ve KAYDET butonuna basın.

17

TÜM DÖNEMLER sorgusu başlatıldı. Sorgunuzun durumunu aşağıdaki alandan takip edebilirsiniz. Sorgularınız sırasıyla BEKLİYOR-İNCELENİYOR-TAMAMLANDI aşamalarını takip edecektir. 

18

BAŞARILI olan sorgunuzun detayını görmek için sonuç bölümüne tıklayın. Sistemimiz ŞİRKET tüm dönemler sorgulamalarında ŞİRKETinizin tüm işyerleri için geçmiş dönem sorgusu gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda ŞİRKET’inizin tüm işyerleri için cari dönem sorgusunu da otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Güncel dönem sorgusunun güncel veriler ile yapılması için 23 nolu slayt dosyasını inceleyebilirsiniz. 

19

ŞİRKET TÜM DÖNEMLER sorgusu sonucunu indirin. Açılan excel dosyasında Cari dönem ve geçmiş dönem için şirketinizin durumunu inceleyebilirsiniz. Bu sonuca sonradan ulaşmak isterseniz Şirket Raporları alanından ulaşabilirsiniz. 

20

İndirilen excel dosyasını açın. Açılan dosyada Teşvikliler güncel sayfasında içinde bulunulan cari dönem için personellerin hangi kanundan yararlandırılması gerektiğini görebilirsiniz. Cari dönem sorgusunda geçen ay bildirilen personellerinizi, işten çıkan personellerinizi ve yeni yapılan girişleri kontrol ederek size cari dönem sonucunu otomatik olarak hazırlamaktadır.  Güncel dönem sorgusunun güncel veriler ile yapılması için 23 nolu slayt dosyasını inceleyebilirsiniz. 

21

Teşvikliler Tüm Dönemler sayfasında şirketinizin tüm işyerleri için geçmiş dönem sorgu sonucunu görebilirsiniz. Sonuç ekranında bulunan sütunlarda dönem detayları inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

22

Sistemimiz üzerinden birçok farklı kontrol çalıştırabilirsiniz. Tüm dönemler-Güncel Dönem-Yersiz Teşvik-Tahakkuk sorgulama-Asgari 6661 destek tutarı-Emanet-Müfredat Raporları Bu işlemler için Şirketler bölümüne tıklayın. Açılan ekranda şirketinizin yanında bulunan ikonuna tıklayın. Yapmak istediğiniz işlemi seçin ve kaydet bölümüne tıklayın. Sayfanın alt kısmından başlattığınız raporlamanın sonucunu inceleyebilirsiniz.

23

Güncel Dönem sorgusu yapabilmek için Bordro Programınızdan indireceğiniz MUHSASAR XML Ya da MUHTASAR EXCEL dosyasını masaüstüne kaydedin. Bu işlemler için Şirketler bölümüne tıklayın. Açılan ekranda şirketinizin yanında bulunan  ikonuna tıklayın. Güncel dönem işlemi seçin Bordro Programınızdan aldığınız dosyayı ilgili alana sürükle bırak yöntemi ile ekleyin ve kaydet bölümüne tıklayın. Sayfanın alt kısmından başlattığınız hesaplamanın sonucunu inceleyebilirsiniz.  

24

Detaylı bilgi için bize ulaşın.